Notice: Undefined property: stdClass::$numOfComments in /hosting/stavimat.sk/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 264
Vytlačiť túto stránku
Komínové systémy

Komínové systémy

Čítať 1526 krát
Napísal(a) 

Jednou z dôležitých vecí pri stavbe domu je aj výber správnej vykurovacej sústavy a optimálneho komínového telesa.

Stáva sa, že ľudia pri stavbe domu uprednostnia bezkomínové riešenie, čiže výfuk kotla nad strechu. Takéto rozhodnutie je nebezpečné nielen pre strechu, ale zároveň aj pre obyvateľov domu kvôli nehygienickému odvodu spalín. Z toho dôvodu treba do projektovej dokumentácie domu bezpodmienečne zakomponovať komín.

Optimálnym riešením sú komíny so zadným odvetraním, ktoré odvádzajú vlhkosť z izolácie a zabraňujú kondenzácii. Vďaka tomu možno pri používaní moderných kotlov predísť poškodeniu komína prevlhnutím.

Pri výbere vhodného komína zohráva úlohu aj rýchlosť a jednoduchosť jeho montáže. Podstatou systémových komínov je, že ich tvoria kompatibilné prvky od jedného výrobcu. Výsledkom je tak krátky čas ich stavby, vylúčenie chýb a úspora nákladov.

 

Šamotové

Ponúkame šamotové komínové systémy s keramickou vložkou opatrenou tepelnou izoláciou a špecifickým systémom zadného vetrania. Systém zadného odvetrania zabezpečuje maximálnu ochranu komínového telesa voči akejkoľvek vlhkosti vznikajúcej v procese odvodu spalín.

 

Nerezové

Kompletné stavebnicové jednovrstvové komínové systémy sú určené na sanáciu alebo zmenšenie prierezu už jestvujúcich komínov. Hodí sa pre odvod spalín od spotrebičov na pevné, plynné a kvapalné palivá. Sú vhodné ako pre suchú, tak aj pre mokrú prevádzku.

Naposledy zmenené streda, 25 jún 2014 21:21